Staff List

Grade/SubjectStaff MemberWebsite/Email
PrincipalTom MorrisEmail
Asst. PrincipalAndrea YoungsmanEmail
Executive AssistantFrancie SheehanEmail
School NurseLinda SawyersEmail
KindergartenMelissa BowenWebsite
Email
KindergartenLauren PentaEmail
KindergartenMelissa LewitEmail
KindergartenAmy MontaltoEmail
First GradeKatie GeaganWebsite
Email
First GradeAlice MarulloWebsite
Email
First GradeLauren SaccoWebsite
Email
First GradeAmory BlissWebsite
Email
Second GradeSarah Ekholm-JacobsonWebsite
Email
Second GradeMegan DekingWebsite
Email
Second GradeCarla UzzellWebsite
Email
Second GradeDavid MinichielloWebsite
Email
Third GradeCarol CameronEmail
Third GradeMary Elizabeth Clancy
Liz Walkin
Email
Email
Third GradeJohn Miranda Website
Email
Third GradeDeRusha
Packer
Email
Email
Fourth GradeMarcela AhlbergWebsite
Email
Fourth GradeEmma ZampeseWebsite
Email
Fourth GradeKatrina Fleming
Kimberly Meredith
Website
Email
Email
Fifth GradeJennifer BaggsWebsite
Email
Fifth GradeJoanne Kazis
Gillian Rafuse
Website
Email
Email
Fifth GradeNadine Kariotis
Kimberly Meredith
Email
Email
Specialists - ArtAlexandra EtscovitzWebsite
Email
Specialists - ELL AidesSonja Strah-Pleynet
Specialists - Library TeacherRachael LundquistWebsite
Email
Specialists - Literacy AidesRona Ellenbogen
Carol Schaffer
Carol Goldman
Grace Houston-Carr
Maureen Paolillo
Email
Email
Email
Email
Email
Specialists - Instrumental MusicCara Bergatino

Tom Sheppard
Bergatino
Email
Website
Email
Specialists - Physical EducationShannon Komow
Nick Wong
Website
Email
Email
Specialists - ELLAlla Mantsur-Shane
Sunae Jo
Website
Email
Email
Specialists - Instructional TechnologyLisa VancansWebsite
Email
Specialists - LiteracySue Welch
Intervention Specialist-Gena Rovelli
Website
Email
Email
Specialists - MusicCaroline Rapa
Sharon Ghantous
Website
Email
Email
Specialists - Math CoachAmy SevrenceEmail
Special Education - Team SpecialistKaty DearbornEmail
Special Education - Inclusion Facilitator Sarah McGowan
Katelyn Smith
Email
Email
Special Education - Learning CenterDeirdre RourkeEmail
Special Education - Social Worker Sally MazurWebsite
Email
Special Education - O.T.Anastasia Garruss
Email
Special Education - SpeechAmparo Marks
Stephanie Asadorian
Email
Email
Special Education - BCBAKelsey ReynoldsEmail
Special Education - Teaching AssistantsCourtney Hopkins
Kara Shipkin
Samatha Rocco
Nicole Snyder
Shannon Graziiano
Jill Greblick
Christina Oteri
Jaleisa Rookard
Monique Houston
Stephanie Ripley
Sue Sherman
Nini Catalasan
James Lavino
Christine Nelson
Stephanie Capone
Mattison Giroux
Lauren Engel
Steven Wilber
Mike Oldenburg
Danielle Coveno
Sara Mutter
Kim Vanaman BT
Building Team - CustodiansJohn Mitchell
Jose Yuret
Devlan Curry
Building Team - ISSSteven Ayer
Building Team - Food ServiceAnne Connolly
Faye Christakis
Building Team - Extended DayBonnie Croopnick
Esta Nissenbaum
Building Team - GreeterKavas Mody
Kaditji Shah
Mental Health - School PsychologistDr. LuAnn KeoughWebsite
Email
Mental Health - Social WorkerSally MazurWebsite
Email